Atileukine 6 - co to takiego?

Początek sezonu letniego to czas, w którym zaczynamy myśleć o ochronie przeciwsłonecznej naszej skóry. Warto wiedzieć, że oprócz filtrów mineralnych i organicznych zawartych w preparatach przeciwsłonecznych dostępnych na rynku,  istnieją też inne, dodatkowe składniki wpływające na bezpieczeństwo i komfort opalania. Przykładem jest składnik Antileukine 6®.

Atileukine 6 - co daje?

Podstawowym działaniem Antileukine 6® jest redukcja efektów szkodliwego działania promieniowania słonecznego. Dodatkową korzyścią z obecności tego składnika jest działanie antyoksydacyjne oraz wzmocnienie równowagi hydrolipidowej przez co także ochrona przeciwstarzeniowa skóry. W efekcie możemy mówić o jeszcze bezpieczniejszym opalaniu i zachowaniu młodej skóry na dłużej. Związki organiczne zawarte w Antileukine 6® pochodzą od algi Laminaria Orcholeuca, czyli algi brunatnicy. Specjalny skład błon komórkowych algi, pozwala przetrwać jej trudne warunki wysokiego zasolenia i  otwartą ekspozycję na promieniowanie słoneczne podczas odpływów, co chroni ją przed skutkami oksydacji i jonizacji spowodowanej warunkami środowiskowymi. Większe stężenie soli, w stosunku do słodkowodnych alg powoduje, że u brunatnicy obserwuje się wyższą zawartość polinienasyconych kwasów tłuszczowych w strukturach błon komórkowych, co daje jej skuteczniejszą ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego. Dodatkowo poziom lipidów jest większy u alg, stale narażonych na wynurzenie niż tych, które zwykle są pod wodą. Ekstrakt z algi brunatnicy – Laminaria Orcholeuca zawiera naturalny antyutleniacz, kwas α-liponowy oraz jego pochodne, obok innych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, również o właściwościach przeciwutleniających. Dzięki swojemu składowi ekstrakt z Laminaria Orcholeuca ma silne działanie łagodzące podrażnienia spowodowane szkodliwym działaniem UVR.

Na podstawie: Antileukine 6® - materiały szkoleniowe BiotechMarine. (2005). Bonneville M. et al. Laminaria ochroleuce extract reduces skin infammation. JEADV 2007, 21, 1124-1125 Mehideche, N. Antileikine 6 – A new weapon against ageing. Personal Care Magazine, (2002), 63-73 Bazan A. Przepiórkowska A. Lecutyna w kosmetyce – właściwości i zastosowanie. Świat Przemysłu Kosmetycznego. 2/2011,32-22.

IWO/MP/2020/216

Dołącz do nas na facebook'u!